Forum Blisko Polski

Pełna wersja: Swetru w sejmie
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.

LowcaPromocji

Ciekawy artykuł:
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1041267,titl...omosc.html

Mi osobiście te powiadomienia się nie wyświetlały. Kolegom których pytałem podobnie, widziałem natomiast w poniedziałek na ścianach znajomych informacje "był zagłosować". Ciekawe kto dobierał konta na których ta mobilizacja została uruchomiona.

W dobie obecnej wiedzy fejsbooka o wszystkim, nie było problemu żeby zmobilizować tylko tych co trzeba. Najmniejszego.
Też widziałam, że moi znajomi wyświetlają komunikat, że byli głosować. Nawet się tym zainteresowałam, bo ja nigdzie takiej opcji nie widziałam. Szybko jednak o tym zapomniałam.

Co ciekawe jak teraz o tym myślę, to ten komunikat wyświetlali w znacznej większości moi znajomi "świadomi" głosujący na Korwina lub Kukiza. Pisiory nie, a tym bardziej lemingi nie.

A co do tego eksperymentu w USA, to tam przecież żeby zagłosować trzeba się najpierw zarejestrować więc na wybory chodzą Ci, którzy wcześniej wiedzieli, że pójdą. Czy rzeczywiście miało to więc taki wpływ?
Widziałem takie powiadomienie na dwóch kontach. Zignorowałem, gdyż czytałem już wcześniej o eksperymentach facebooka i sądziłem, że robią jakieś badania typu "zaangażowanie na FB, a wybory". Nie chciałem im dostarczać materiału.

A teraz tak sobie myślę, że może pokazali to moherom/konserwom/Ciemnogrodzianom, aby zmobilizować wśród ich znajomych elektorat nowoczesny i postępowy? Ciekawe.