Swetru w sejmie
#1
Ciekawy artykuł:
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1041267,titl...omosc.html

Mi osobiście te powiadomienia się nie wyświetlały. Kolegom których pytałem podobnie, widziałem natomiast w poniedziałek na ścianach znajomych informacje "był zagłosować". Ciekawe kto dobierał konta na których ta mobilizacja została uruchomiona.

W dobie obecnej wiedzy fejsbooka o wszystkim, nie było problemu żeby zmobilizować tylko tych co trzeba. Najmniejszego.
Odpowiedz
#2
Też widziałam, że moi znajomi wyświetlają komunikat, że byli głosować. Nawet się tym zainteresowałam, bo ja nigdzie takiej opcji nie widziałam. Szybko jednak o tym zapomniałam.

Co ciekawe jak teraz o tym myślę, to ten komunikat wyświetlali w znacznej większości moi znajomi "świadomi" głosujący na Korwina lub Kukiza. Pisiory nie, a tym bardziej lemingi nie.

A co do tego eksperymentu w USA, to tam przecież żeby zagłosować trzeba się najpierw zarejestrować więc na wybory chodzą Ci, którzy wcześniej wiedzieli, że pójdą. Czy rzeczywiście miało to więc taki wpływ?
Odpowiedz
#3
Widziałem takie powiadomienie na dwóch kontach. Zignorowałem, gdyż czytałem już wcześniej o eksperymentach facebooka i sądziłem, że robią jakieś badania typu "zaangażowanie na FB, a wybory". Nie chciałem im dostarczać materiału.

A teraz tak sobie myślę, że może pokazali to moherom/konserwom/Ciemnogrodzianom, aby zmobilizować wśród ich znajomych elektorat nowoczesny i postępowy? Ciekawe.
Odpowiedz


Skocz do: