Magna Systems & Engineering - OSZUŚCI
#1
Zakładam ten wątek tutaj, aby pomóc sobie i innym, gdyż podejrzewam, że nie jestem jedynym poszkodowanym.

Oszuści posługujący się nazwą Magna Systems & Engineering grasowali w serwisie Oferia.pl i przedstawiali się jako firma z Wrocławia (Wagonowa 2/212, Wrocław, 53-609, Tel. Kontaktowy: +48 734 402 852).

Adres nie jest ich, telefon nie istnieje. Posługują się też fałszywym NIP-em 7421338473 należącym do podmiotu z Warszawy (zapewne NIP losowy).

Swoją drogą nazwa "Magna System & Engineering" należy do korporacji z Azji, polski oszust jedynie wykorzystał ją do wyłudzeń.

Chętnie wystawiają proformy i przyjmują zaliczki, po czym milkną. Mają stronę internetową magnasys.pl - ładnie zrobiona, wzbudza zaufanie, ale też z fałszywymi danymi.

Obecnie konto na Oferia.pl jest już zablokowane, ale na e-maile wciąż odpowiadają (na e-maile w sprawie możliwości zapłacenia oczywiście).

Zgłaszali się do różnych zleceń informatycznych (integracje, sklepy internetowe, reklamowali się też jako firma mogąca pomóc w grafice, tłumaczeniach itp.).

Aktywność w Oferia.pl świadczy, że ofiar wyłudzenia pieniędzy może być więcej.

Jedyne co wydaje się prawdziwe to numer konta: 70 1160 2202 0000 0003 5377 7168 (Bank Millennium).

Mnie osobiście oszust okradł na kwotę 200 zł, niedużą, co jednak nie powinno czynić go bezkarnym (nawet jeśli to kwota jedynie wykroczenia).

Są przecież inne przepisy - poświadczanie nieprawdy, posługiwanie się fałszywymi danymi, podszywanie pod inny podmiot itp.

Na początek chciałbym więc zgromadzić dane nt. oszusta: jeśli miałeś z nim do czynienia, napisz tutaj lub na adres e-mail, który podam na końcu.

Zachowaj korespondencję e-mail i inne dane, którymi dysponujesz, potwierdzenia przelewów itp. (być może udało Ci się zdobyć prawdziwy nr tel.?).

Mamy już IP, nawet kilka, mamy numer konta bankowego, więc nie jest źle.

Kto jeszcze coś ma? :)

Link do skasowanego konta w Oferia.pl: https://oferia.pl/wykonawca/magna-system...ng/1086218

poczta.marcin@op.pl


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Magna Systems & Engineering - OSZUŚCI - przez Marcin - 16-08-2018, 16:58

Skocz do: