Magna Systems & Engineering - OSZUŚCI
#1
Zakładam ten wątek tutaj, aby pomóc sobie i innym, gdyż podejrzewam, że nie jestem jedynym poszkodowanym.

Oszuści posługujący się nazwą Magna Systems & Engineering grasowali w serwisie Oferia.pl i przedstawiali się jako firma z Wrocławia (Wagonowa 2/212, Wrocław, 53-609, Tel. Kontaktowy: +48 734 402 852).

Adres nie jest ich, telefon nie istnieje. Posługują się też fałszywym NIP-em 7421338473 należącym do podmiotu z Warszawy (zapewne NIP losowy).

Swoją drogą nazwa "Magna System & Engineering" należy do korporacji z Azji, polski oszust jedynie wykorzystał ją do wyłudzeń.

Chętnie wystawiają proformy i przyjmują zaliczki, po czym milkną. Mają stronę internetową magnasys.pl - ładnie zrobiona, wzbudza zaufanie, ale też z fałszywymi danymi.

Obecnie konto na Oferia.pl jest już zablokowane, ale na e-maile wciąż odpowiadają (na e-maile w sprawie możliwości zapłacenia oczywiście).

Zgłaszali się do różnych zleceń informatycznych (integracje, sklepy internetowe, reklamowali się też jako firma mogąca pomóc w grafice, tłumaczeniach itp.).

Aktywność w Oferia.pl świadczy, że ofiar wyłudzenia pieniędzy może być więcej.

Jedyne co wydaje się prawdziwe to numer konta: 70 1160 2202 0000 0003 5377 7168 (Bank Millennium).

Mnie osobiście oszust okradł na kwotę 200 zł, niedużą, co jednak nie powinno czynić go bezkarnym (nawet jeśli to kwota jedynie wykroczenia).

Są przecież inne przepisy - poświadczanie nieprawdy, posługiwanie się fałszywymi danymi, podszywanie pod inny podmiot itp.

Na początek chciałbym więc zgromadzić dane nt. oszusta: jeśli miałeś z nim do czynienia, napisz tutaj lub na adres e-mail, który podam na końcu.

Zachowaj korespondencję e-mail i inne dane, którymi dysponujesz, potwierdzenia przelewów itp. (być może udało Ci się zdobyć prawdziwy nr tel.?).

Mamy już IP, nawet kilka, mamy numer konta bankowego, więc nie jest źle.

Kto jeszcze coś ma? :)

Link do skasowanego konta w Oferia.pl: https://oferia.pl/wykonawca/magna-system...ng/1086218

poczta.marcin@op.pl


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
#2
Odzyskałem pieniądze wpłacone złodziejowi. Jeśli też chciałbyś odzyskać swoje, prześlij potwierdzenie przelewu środków przelanych złodziejowi na powyżej podany adres e-mail.
Odpowiedz
#3
Dzień dobry,

Zostałem również oszukany przez Pana "Adam Jabłoński" na kwotę 1000 zl dla strony internetowej, jak widać na pkt.pl już się zbierają opinie oszustwa : https://www.pkt.pl/firma/ux-adam-jablonski-7647012

Jego strona firmowa : https://adamux.pl/

Dane firmy na CEIDG, NIP : 9482612030

Jak udało się panu uzyskać pieniądze? Bardzo dziękuję i miłego dnia.
Odpowiedz
#4
Ja również zostałem oszukany przez Pana "UX Adam Jabłoński" na 1000zł. Zamierzam zgłosić sprawę na policję.
Odpowiedz
#5
Oszust zmienił nazwę firmy i oszukuje dalej : https://oferia.pl/wykonawca/adam-jablonski/655834

Jego nowa "strona" : http://u-24.pl/

Może grupowo złożymy się w pozwie? Proszę pisać priv w tej sprawie.
Odpowiedz
#6
Exclamation 
mmomasters jak możesz bezpodstawnie mnie oskarżać i porównywać do tego oszusta jakiegoś małolata co ledwie ma 20 lat ?! Masz jakiś na to dowód że mam z tym jakiś związek ? Jak tak to proszę zadzwoń 502124894 porozmawiamy wyjaśnimy wątpliwości . Żądam usunięcia tego obraźliwego postu. Przez ciebie ludzie do mnie wydzwaniają, z pretensjami o coś czego nie zrobiłem !
Moja firma | U-24.PL Adam Jabłoński | mieści się w Warszawie, a nie w jakimś Radomiu czy Wrocławiu na co wskazują posty na tym forum, działam już ponad 4 lata w branży IT zawsze starając się dopełnić swojego zadania i czytając ten post, aż się we mnie krew zagotowała, a jeszcze bardziej mnie ta sprawa zdenerwowała słuchając ludzi dzwoniących z pretensjami do mnie przez ciebie.
Odpowiedz


Skocz do: